Усі новини

ДО ДНЯ ОБІЗНАНОСТІ ПРО СТРЕС

Що таке стрес?

Стрес — це природна реакція людини, яка спонукає вирішувати проблеми та загрози в нашому житті. Кожна людина певною мірою відчуває стрес. Проте те, як ми реагуємо на стрес, сильно впливає на наше загальне самопочуття.

Як стрес впливає на нас?

Стрес впливає як на розум, так і на тіло. Трохи стресу корисно і може допомогти нам виконувати повсякденні справи, так як має мобілізуюче значення для організму. Занадто сильний стрес може спричинити проблеми з фізичним і психічним здоров’ям.

Які ознаки стресу?

Стрес може супроводжуватися тривогою та дратівливістю. Під час стресу нам важко зосередитися. Ми можемо відчувати головні або інші болі в тілі, розлад шлунка, проблеми зі сном. Можемо втрачати апетит або їсти більше, ніж зазвичай. Хронічний стрес може погіршити наявні проблеми зі здоров’ям і збільшити вживання алкоголю, тютюну та інших психоактивних речовин.

Чи всі реагують на стрес однаково?

Ні, кожен по-різному реагує на стресові ситуації. Стилі подолання та симптоми стресу у кожної людини можуть різнитися.

Чи варто очікувати стресу в складних ситуаціях?

Так, це природно відчувати стрес у складних ситуаціях, таких як співбесіди при прийомі на роботу, шкільні іспити, надзвичайно складна чи небезпечна робота або конфлікт із родиною, друзями чи колегами. Для багатьох людей стрес зменшується з часом, коли ситуація покращується або коли вони вчаться емоційно справлятися з нею.

Я відчуваю стрес, чи означає це, що я не можу працювати?

Більшість людей добре справляються зі стресом і продовжують працювати. Якщо самостійно важко впоратися зі стресом,  слід звернутися за медичною допомогою.

Як я можу керувати стресом?

  • Дотримуйтеся розпорядку дня.

Встановіть час для регулярного прийому їжі, час перебування з членами сім’ї, час для фізичних вправ, щоденних справ та різних видів відпочинку.

  • Висипайтеся.

Сон відновлює, розслабляє, омолоджує наше тіло та може допомогти усунути вплив стресу.

  • Спілкуйтеся.

Підтримуйте зв’язок із родиною, друзями, діліться своїми проблемами та почуттями з людьми, яким довіряєте. Спілкування може підняти настрій і допомогти менше відчувати стрес.

  • Дотримуйтесь здорового харчування.

Те, що ми їмо та п’ємо, впливає на наше здоров’я. Намагайтеся збалансовано харчуватися і їсти через рівні проміжки часу. Пийте достатньо рідини. Їжте багато свіжих фруктів і овочів.

  • Регулярно займайтеся спортом.

Регулярні прогулянки та щоденні фізичні вправи можуть допомогти зменшити стрес.

  • Обмежте час слідкування за новинами.

Обмежте час  на перегляд новин по телебаченню та в соціальних мережах, якщо це посилює ваш стрес.

  • Вчіться керувати стресом.

Використовуйте посібник ВООЗ із керування стресом «Важливі навички в періоди стресу», який  спрямований на те, щоб озброїти людей практичними навичками боротьби зі стресом. Цей посібник призначений для всіх, хто перебуває в стані стресу. Кілька хвилин щодня достатньо, щоб потренуватися в техніках самодопомоги посібника разом із супровідними аудіо вправами.

Дбайте про своє психічне здоров’я!

 

https://www.who.int//news-room/questions-and-answers/item/stress/?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwtqmwBhBVEiwAL-WAYQRajCl0FaJa_oluyui_N451hSSDjogb3u1tHL8ZJ9xmGcL2HiTXhRoCLbwQAvD_BwE

https://moz.gov.ua/article/news/jak-vporatisja-zi-stresom-samostijno-posibnik-vid-vooz-vazhlivi-navichki-v-periodi-stresu

 

Фельдшер санітарний ВЕН(с)ПНЗ                          І.Хаблак

Поділитися:
Знайти